ÚvodZařiďte si pravé wellness i doma: luxusní rituály pohody a relaxace

Zařiďte si pravé wellness i doma: luxusní rituály pohody a relaxace

V dnešním uspěchaném světě hledáme stále častěji možnosti, jak se odreagovat a načerpat novou energii. Wellness a péče o sebe samého hrají klíčovou roli v udržování duševního i fyzického zdraví. Připravte si ten pravý odpočinek, aniž byste museli opustit domov. Jak na to?

Vítejte ve svých osobních lázních

Začněme od základů: koupel. Stačí mít k dispozici vanu nebo sprchový kout a několik jednoduchých doplňků. Připravte si svíčky, které vytvoří příjemnou atmosféru, a zvolte relaxační hudbu, která vám pomůže se uvolnit. Zní to dobře už teď, co myslíte? 

Ale co teprve, když použíjete horké ručníky? Je to snadné, namočte ručník do teplé vody, vyždímejte a přiložte si ho na obličej. Pokožka vašeho obličeje vám poděkuje. Krásně se otevřou její póry a pomocí čisticí masky ji následně důkladně vyčistíte. Využít ovšem tuto proceduru můžete i pro další péči o pleť. Nezapomínejte, že na obličej byste měli používat jen opravdu kvalitní, čisté a nejlépe bavlněné ručníky.

Například ručníky z biobavlny jsou vhodné pro děti, alergiky, ekzematiky a osoby s citlivou pokožkou. Na dotek jsou jemné a příjemné a přírodní postup činí vlákna ručníků delší a měkčí, tudíž jsou savější a prodyšnější,“ říká Jan Rosenkranz, majitel společnosti Kapatex, vůbec největšího prodejce froté ručníků a osušek v Česku.

  

Aromaterapie v praxi

Milujte provoněný domov? Vůně má značný vliv na naši náladu a pocity. Aromatické vůně a oleje totiž mohou být prospěšné pro odvrácení či zmírnění symptomů jako jsou bolest, nevolnost, zvracení, úzkost, deprese, stres nebo nespavost. Využijte toho ve svůj prospěch tím, že si pořídíte oblíbené vonné oleje nebo aromalampu.

Levandule na uklidnění, citrusové vůně na osvěžení – možností je nespočet. Přidejte pár kapek do vody při koupeli nebo nechte kouzlit aromalampu. Zajímavým tipem je také vytvoření si vlastního vonného spreje pomocí vody a pár kapek vašeho oblíbeného oleje. A opravdu ne nadarmo používáme v názvu slovíčko terapie.

Aromaterapie je totiž rychle rostoucí doplňková terapie po celém světě. Podle Národního ústavu pro zdraví a integrativní zdravotní péči Američané ročně utratí více než 30,2 miliardy dolarů za tuto terapii. Dokonce se předpokládá, že globální trh výdajů na aromaterapii do roku 2050 vzroste až na 5 bilionů dolarů.

 

 

Péče o tělo od hlavy až k patě

Hoďte starosti za hlavu a věnujte se svému tělu naplno. Peeling je skvělý způsob, jak odstranit odumřelé kožní buňky a zanechat pleť jemnou a hladkou. A na co jiného použít kávu, kterou máte doma? Smíchejte ji s trochou olivového oleje a vytvořte si vlastní peeling. Nezapomeňte také na masáže! Zkuste masírovat nohy válečkem na těsto – je to skvělý způsob, jak si uvolnit svaly a zlepšit prokrvení.

Relaxace pro mysl i tělo

Kromě péče o tělo je důležité myslet také na mysl. Meditace a jóga jsou ideálními způsoby, jak se uvolnit a zbavit stresu. Stačí si najít klidné místo, kde nebudete rušeni, a věnovat se několik minut svému dýchání a vnitřnímu klidu. Existuje mnoho online kurzů a videí, které vám s tím pomohou.

Osvěžte své smysly

Chybí vám pobyt v přírodě? Připravte si doma svůj vlastní zelený koutek. Rostliny nejen krásně ozdobí interiér, ale také zlepší kvalitu vzduchu. Proč nezkusit i hydroterapii? Jemný proud vody z masážní sprchy na různé části těla dokáže divy.

Závěrečná fáze – regenerace

Po všech těchto úžasných rituálech je důležité dopřát tělu regeneraci. Vytvořte si pohodlné místo, kde se můžete zabalit do deky a ponořit se do světa napínavé knihy nebo oblíbené hudby. Relaxace je klíčová pro to, abyste načerpali energii do dalších dní.

 

Vytváření svého vlastního wellness zážitku doma je nejen snadné, ale také zábavné. Stačí si vyhradit čas jen pro sebe, naslouchat svému tělu a propojit se se svými smysly. S pomocí běžných věcí, které máte doma, můžete dosáhnout pocitu luxusu a pohody, který vám bude prospívat jak fyzicky, tak duševně. Takže nezapomínejte na své vlastní blaho a zařiďte si pravé wellness i v pohodlí svého domova! 

foto: frotery.cz, unsplash.com